AHYU konferencia, alebo ako sme partnerstvo s Azerbajdžanom nadväzovali

 

Baku1

Cez víkend 21-23. novembra sa v centre Budapešti konala konferencia AHYU 2013 prehlbujúca multilaterálne vzťahy medzi Azerbajdžanom a participujúcimi krajinami, kde Slovensko zastupovali naši dvaja členovia – Mária Olčaková a Daniel Šemnický. Stretli tak na jednom mieste mladých ľudí z Azerbajdžanu, Maďarska, Poľska, Ukrajiny, Slovenska a Česka.

Program bol zameraný na bližšie poznanie Azerbajdžanu a Maďarska, nakoľko vzhľadom na rozsiahlu ekonomickú kooperáciu s ropou sú ich vzťahy viac ako nadštandardné.  Prezentovali kultúru, možností turizmu v krajine a v neposlednom rade, bližšie predstavenie atlatických hier v Baku 2015. Prvé Európske hry s viac ako 6 000 atlétmi. Ak by ste sa chceli zúčastniť ako dobrovoľník, hľadajú viac ako 10 000 dobrovoľníkov a môžete byť jedným z nich. Viac na: http://www.baku2015.com/en/join-us/volunteers

Druhý deň nás privítali na ambasáde Azerbajdžanu v Budapešti, kde nám predviedli jednoduchosť udeľovania víz v porovnaní s Európskou Úniou a priestory historickej budovy. Okrem času konferencie bola pre účastníkov prínosná možnosť spoznať zástupcov turizmu a politiky z Baku.

Daniel Šemnický a Mária Olčáková Baku2

You may also like...