Jesenné Fórum mladých je úspešne za nami.

(10.10.2015, RUŽOMBEROK)

V uplynulý víkend sa v Ružomberku konalo už tradičné Fórum mladých KDMS, ktoré bolo tentokrát zamerané na tému utečeneckej a migračnej krízy. Takmer 50-tim mladým účastníkom z rôznych kútov Slovenska sa prihovorilo viacero odborníkov a osobností pôsobiacich priamo v teréne.

V piatok sme si vypočuli prednášku o praktickej pomoci utečencom odborníčkou na humanitárnu pomoc, Jaroslavou Poloňovou. Sobotňajší program zahŕňal dopoludňajšie sadenie 450 stromčekov za život v okolí Ružomberka, čím sme sa aktívne pripojili k iniciatíve Strom za život. Popoludní vystúpila so svojím príspevkom europoslankyňa Anna Záborská, ktorá objasnila postoj EÚ, fotograf Anton Frič, ktorý si pre účastníkov pripravil prezentáciu z oblastí postihnutých konfliktom a so spracovaním historického pohľadu na migráciu a pohyby kultúr vystúpil cirkevný historik Ľuboslav Hromják.

Výstupom k tejto téme je stanovisko KDMS. „Politici by mali napomáhať pokoju, nie byť šíriteľmi strachu„, uviedol v súvislosti s prijatým stanoviskom predseda KDMS Radovan Gondžúr.

Je zrejmé, že problém utečeneckej a migračnej krízy pretrváva a bude čoraz naliehavejší, ale veríme, že jesenné Fórum mladých prispelo k tomu, aby sa účastníkom rozšírili horizonty vnímania tohto aktuálneho humanitárneho problému z viacerých uhlov pohľadu. Naďalej sa budeme zaoberať aktuálnym dianím v oblasti utečeneckej migrácie aj na úrovni YEPP-u.

You may also like...