KDMS: SMER a jeho spojenci robia všetko pre to, aby Slovensko do roku 2050 zaniklo!

Kresťanskodemokratická mládež Slovenska vníma aktuálnu situáciu v súvislosti s výpadkom prístupu slovenských vedeckých a vzdelávacích inštitúcií do svetových databáz za absolútne neprijateľnú.

Mladí kresťanskí demokrati upriamili pozornosť na to, že podľa ich názoru SMER-SD a jeho spojenci robia všetko pre to, aby Slovensko do roku 2050 zaniklo. Podľa mladých kresťanských demokratov Róbert Fico a jeho spojenci od roku 2006 miesto reformy školstva, rozvoja regiónov, integrácie sociálne vylúčených skupín a boja s korupciou robia zo Slovenska krajinu, z ktorej schopní ľudia radšej odchádzajú do zahraničia. Predseda KDMS Martin Trúchlik povedal:

„Je dôležité vytvárať našim výskumníkom a akademikom čo najlepšie podmienky na svoju prácu. Už v minulosti sa mnohokrát potvrdilo, že slovenskí vedci patria k svetovej špičke.“

Podľa členky predsedníctva KDMS Kataríny Hudákovej je budúcnosť Slovenska rozvoj digitálnej ekonomiky, ktorá sa bude v najbližších rokoch výraznejšie podieľať na hrubom domácom produkte Slovenska, a tým vytvárať aj nové pracovné miesta predovšetkým pre mladých ľudí.  „Považujem za škandalózne, že bývalý minister školstva, a súčasný podpredseda vlády pre investície a informatizáciu nezabezpečil predĺženie licencií pre našich vedcov. Úprimne ma mrzí, že vlády Róberta Fica svojou nekompetentnosťou a nezáujmom o školstvo, vedu a výskum vyháňajú šikovných ľudí zo Slovenska a degradujú úroveň vzdelávania na Slovensku,“ povedala Hudáková.

You may also like...