Mladí lídri sa stretli v Nových Zámkoch pri príležitosti 60 rokov integrácie EÚ

Dňa 14. a 15. mája sa v Nových Zámkoch uskutočnil už siedme stretnutie mladých lídrov na „Fóre mladých“, ktoré je platformouNove_Zamky Kresťanskodemokratickej mládeže Slovenska pre aktuálne spoločnesko-politické témy. Nosnou témou novozámockého fóra sa stalo 60. výročie započatia integračných procesov, ktoré predchádzali vzniku súčasnej Európskej únie. Hlavnými hosťami boli predseda ústavno-právneho výboru a bývalý člen KDMS Radoslav Procházka (KDH) a poslankyňa Európskeho parlamentu Anna Záborská (KDH).  Prvá časť seminára sa niesla v znamení zhodnotenia Európskej integrácie, jej významu pre našu krajinu a diskusie o aktuálnych európskych témach.

 

V druhej časti si viac ako sedemdesiat mladých ľudí z celého Slovenska otestovalo svoje vedomosti z danej problematiky v Nove_Zamky-Prochadzkazaujímavom a netradičnom workshope. Celá akcia sa niesla v priateľskom duchu a bola sprevádzaná najmä aktívnou účasťou zo strany mladých, ktorí týmto preukázali, že spoločensko-politické témy im nie sú vôbec cudzie.

 

Za podporu pri zabezpečovaní tejto peknej udalosti v kalendári aktivít KDMS  by sme týmto chceli poďakovať Nadácií Konráda Adenauera a Anne Záborskej, europoslankyni EP za EĽS.Nove_Zamky-Zaborska

.mb

You may also like...