Návrhy mladých súčasťou volebného programu KDH

(Poprad, 16.1.2016) V sobotu zasadala v Poprade Rada KDH, ktorej hlavným bodom rokovania bolo schválenie volebného programu. Na jeho príprave sa podieľalo aj KDMS, ktoré predložilo koncom jesene minulého roka návrhy mladých. Rada KDH tieto návrhy schválila.

Podľa predsedu KDMS R. Gondžúra je schválený volebný program dôkazom, že KDH mladým ľuďom rozumie a chce im byť blízke. „KDH nie je staromódne a ani problémy mladých mu nie sú cudzie. Práve naopak. Osvojením si a prijatím nami predložených návrhov sa hnutie približuje k mladému človeku.“

KDMS prišlo s iniciatívou prispieť k tvorbe volebného programu už v minulosti pred voľbami do NR SR v roku 2012, avšak tentokrát konzultovalo návrhy mladých aj so svojimi partnermi z ostatných mládežníckych organizácií. „Som rád, že sme mohli konzultovať jednotlivé návrhy aj s našimi partnermi. Našou snahou bolo predložiť také návrhy, ktoré reflektujú reálne potreby mladých ľudí žijúcich na Slovensku. Zároveň oceňujem ústretový prístup predstaviteľov hnutia, najmä podpredsedníčky KDH Miroslavy Szitovej,“ dodáva R. Gondžúr.

Volebné programy politických strán sú podkladom k tvorbe vládneho programu. O podobe vlády rozhodnú voliči 5. marca.

You may also like...