Petíciu proti likvidácii súkromných a cirkevných gymnázií podpísalo za jeden deň viac ako 1000 ľudí

Bratislava 18.1.2018: Kresťanskodemokratická mládež Slovenska spustila v stredu na obed petíciu s názvom „Petícia proti likvidácii súkromných a cirkevných osemročných gymnázií.“ Petičnému výboru sa cez portál peticie.com podarilo v priebehu jedného dňa vyzbierať viac ako 1000 podpisov.

Podľa vyjadrenia predsedu petičného výboru majú petičiari cieľ vyzbierať do konca budúceho týždňa viac ako 10 000 podpisov.

„Verím, že cieľ 10 000 podpisov dokážeme naplniť čo najskôr. Po vyzbieraní podpisov požiadame o stretnutie ministerku školstva a ministra vnútra a odovzdáme im podpísané petičné hárky.“ uviedol.

Petičiari taktiež poukazujú na to, že ministerstvo vnútra, pod ktoré patria okresné úrady, absolútne nezvláda komunikáciu s ministerstvom školstva a od zeleného stola rozhoduje o budúcnosti Slovenska. „Čudujem sa pani ministerke, že sa čuduje, čo vyvádza minister vnútra s cirkevnými a súkromnými gymnáziami. Je vidieť, že pani ministerka netuší čo sa deje s našimi školami.“ uzatvára člen petičného výboru a starosta Vajnôr Ján Mrva. Iniciátori petície tiež upozorňujú, že pokiaľ vláda bude svojimi neuváženými krokmi rušiť nie len cirkevné, ale aj súkromné osemročné gymnáziá, tak tým ohrozuje rozvoj talentovaných mladých ľudí.

You may also like...