Postoj Andreja Danka k odchodu RegioJetu je neprijateľný

Bratislava 4.1.2017 Kresťanskodemokratická mládež Slovenska považuje postoj predsedu SNS Andreja Danka k možnému odchodu súkromného prepravcu zo slovenských železníc za neprijateľný. Podľa vyjadrení mladých kresťanských demokratov práve súkromný prepravca zvýšil úroveň cestovania na železnici.
Predseda KDMS Martin Trúchlik pripomenul, že súkromný prepravca vstúpil na slovenský železničný trh v období, keď železnice a rezort dopravy viedol bývalý predseda KDH Ján Figeľ.
RegioJet priniesol na slovenské železnice vyššiu kultúru cestovania. Zotrvanie súkromného prepravcu na trati medzi Bratislavou a Košicami je v absolútnom záujme cestujúcich,“ povedal predseda KDMS Martin Trúchlik.
Predseda SNS vo svojom vyjadrení kritizoval súkromného prepravcu, že mu nešlo o ľudí, ale len o firemný zisk. Avšak podľa podpredsedu KDMS predseda SNS preukázal svoju politickú malosť a nezrelosť.
„Vyzývame ministra dopravy k bezodkladnému rokovaniu s RegioJetom. Nie je možné, aby jeden prepravca bol zvýhodnený voči druhému formou preplácania bezplatného cestovania pre študentov a dôchodcov.“ konštatoval podpredseda KDMS.
Mladí kresťanskí demokrati upozorňujú, že na slovenských železniciach nikdy nevládlo štandardné konkurenčné prostredie, ale „oligopol“ riadený na základe vôle predsedu SMER-SD Roberta Fica a teraz vôle a nálady predsedu SNS.

You may also like...