Príhovor predsedu KDMS R. Gondžúra na slávnostnom štarte kampane KDH v Poprade

(Poprad, 16.1.2016) Prinášame vám celé znenie príhovoru predsedu KDMS Radovana Gondžúra, ktorý odznel počas Slávnostného štartu volebnej kampane KDH v Poprade. Videozáznam podujatia si môžete pozrieť tu.

Vážený p. predseda, drahí kresťanskí demokrati a sympatizanti, milí mladí priatelia, dámy a páni,

hovorí sa, že mladým patrí budúcnosť. A nielen patrí, ona sa nás totiž bytostne týka. Predseda KDH, Ján Figeľ, zvykne hovorievať, že budúcnosť začína už dnes. A je to pravda.

V tomto predvolebnom období si tak mnohí kladieme otázku Aké bude Slovensko? Aj my, mladí, sa pýtame Aká nás čaká budúcnosť?

Stalo sa vám, že ste stretli mladého človeka, ktorý bol frustrovaný pri pohľade na vlastnú budúcnosť? Aj vám prekáža to, že dnes mnohí ľudia musia odísť za prácou do zahraničia, prípadne z východu na západ? Zdá sa vám, že si dnes mladý ľudia dokážu nájsť ľahšie prácu, než tomu bolo pred 4 rokmi?

Slovensko je naším domovom. A my chceme, aby bolo bezpečným domovom, v ktorom žijú spokojné rodiny.

Každý z nás túži po spokojnej rodine. Čoraz častejšie však stretávame mladých, ktorí odkladajú založenie vlastnej rodiny z dôvodu nedostatku financií, vhodnej práce či absencie vlastného bývania. Už niekoľko rokov počúvame o demografickej kríze a o tom, ako náš národ vymiera.

Ak štátu záleží na vlastnej budúcnosti, mal by s tým niečo robiť.

Slovensko potrebuje kvalitné školstvo, v ktorom je práca učiteľa rešpektovaná a primerane ohodnotená. Mladí ľudia potrebujú také vzdelanie, ktoré ich reálne pripraví na trh práce. K čomu sú roky štúdia, ak niet skutočnej praxe?

Už niekoľko rokov po sebe máme jednu z najvyšších mier nezamestnanosti mladých v Európskej únii. Tretina našich mladých nemá kde pracovať.

Do našich nemocníc nakupujeme špičkové medicínske prístroje cez schránkové firmy, no toaletný papier si musíme nosiť z domu.

My, mladí, s nádejou hľadíme na budúcnosť tejto krajiny. Chceme tu ostať žiť. No potrebujeme, aby ste nám, vy, naši rodičia a starí rodičia, pomohli vytvárať taký svet, v ktorom bude pokoj a úcta k človeku, v ktorom sa nebudeme báť založiť si rodinu a vychovávať deti, v ktorom budeme motivovaný byť stále lepšími, zdokonaľovať sa, rozvíjať svoje talenty a meniť tak svet k lepšiemu.

Už bolo dosť exodu mladých ľudí a hrozivých štatistík nezamestnanosti.

KDH má na to, aby zvrátilo tento nežiaduci trend.

Máme program, ktorý ponúka riešenia na problémy našej spoločnosti. Náš program je tým najlepším programom pre národ, rodinu, mladých aj skôr narodených. Buďme na to hrdí. Sme presvedčení o tom, že Slovensko potrebuje kresťanských demokratov.

Rovnako však potrebuje poslancov, ktorí sú blízko ľuďom; poslancov, ktorí sa zaujímajú o problémy a životy ľudí. KDH takých poslancov má a môže ich mať ešte viac. Naše cesty po Slovensku nech sú vyjadrením tohto presvedčenia. Nech Slovensko zažije KDH, ktoré je blízko človeku a ktoré ľuďom rozumie.

Pozrite sa okolo seba. Čo vidíte? Ja vidím halu plnú ľudí, ktorí sa nechcú vzdať. Vidím halu plnú ľudí odhodlaných bojovať o charakter tejto krajiny, dôstojnú budúcnosť vlastných detí, kvalitné školstvo a fungujúce zdravotníctvo.

Máme na to, aby sme zmenili zloženie v parlamente, aby sme pohli stojatými vodami v tejto krajine. Máme lídra, ktorý ušetril Slovensku 2 mld. eur. Volá sa Ján Figeľ. Pre budúcnosť, nás mladých, je to veľký dar.

Priatelia,

tieto voľby majú zmysel a súboj o dobrý výsledok v nich, rovnako.

Želám každému z vás, i sebe, aby sme dnes z tejto haly odišli späť domov, do našich miest a dedín, plný odhodlania ukázať Slovensku, že voliť má zmysel. Každý jeden leták, volebné noviny, pozvanie k voľbám, no najmä stretnutie s voličom má zmysel.

Pretože voliť KDH je tá najlepšia voľba.

24417973656_9f8231713f_h

Foto: KDH

You may also like...