Stanovisko KDMS k referendu o ochrane rodiny

995641_10152817019009737_4200946471084218556_n

 

Kresťanskodemokratická mládež Slovenska (KDMS)

uvedomujúc si

potrebu objasňovania základných právd o prirodzenosti človeka,

považujúc

za nevyhnutné neustále napredovať v snahe o presadzovanie ochrany a dôstojnosti života každej ľudskej osoby,

vnímajúc

so znepokojením mieru zahmlievania a cenzúry verejnej diskusie pred blížiacim sa referendom o ochrane rodiny,

vydáva toto stanovisko:

KDMS považuje spoločenstvo muža a ženy za jediné prirodzené a životodarné prostredie pre narodenie dieťaťa. Jedine spoločenstvo muža a ženy, posilnené manželským zväzkom, má potenciál byť takým prirodzeným a životodarným prostredím, podmienky ktorého sú potrebné pre integrálny rast a rozvoj ľudskej osoby. Tak, ako je nenahraditeľný kyslík potrebný pre život človeka, tak sú nenahraditeľné vzory otca a matky potrebné pre život dieťaťa.

Odmietame akékoľvek útoky na iniciátorov a podporovateľov referenda. Inštitút referenda je legitímnym demokratickým nástrojom pre rozhodovanie o otázkach verejného záujmu. Otázky referenda, právoplatne vyhláseného prezidentom SR, boli posúdené a odobrené Ústavným súdom SR. Preto, v tejto súvislosti, nemožno hovoriť o akomkoľvek upieraní základných ľudských práv a slobôd kohokoľvek. Práve naopak, príležitosť zúčastniť sa referenda je realizáciou ústavného práva každého podieľať sa na výkone štátnej moci a slobodne rozhodnúť o nastolených otázkach. Akékoľvek snahy o marenie či nepravdivé informovanie v záležitostiach referenda sú oslabovaním slobodného výkonu práva rozhodovať o ďalšom smerovaní našej spoločnosti.

Rešpektujeme odlišnosť názorov a rôznosť pohľadov v spoločnosti. Nemožno však odsudzovať kohokoľvek za jeho kladný vzťah k otázkam referenda.

Vyzývame preto všetky média k vytvoreniu takých spravodlivých podmienok, ktoré budú napomáhať objektívnemu informovaniu verejnosti a umožnia zainteresovaným subjektom, najmä však iniciátorom referenda, vstupovať do verejnej diskusie.

Zároveň pozývame každého, najmä mladých ľudí, k aktívnej účasti na referende 7. februára 2015. Záleží nám na stave našej spoločnosti a preto chceme byť prínosom pri formovaní spoločnej budúcností pre dobro nás všetkých.

My, v KDMS, hlasujeme 3x ÁNO.

 

Foto: IlustračnéEX合金 DXアラレちゃん アートストーム
【最安値挑戦中!SPU他7倍〜】 INAX CWA-250EA22B シャワートイレ付補高便座 New PASSO EA22フルオート便器洗浄付 隅付・平付タンク用 50mmタイプ [□]
公園サニーベンチ 背もたれ 幅180cm 業務用 ベンチ 木製 ガーデンベンチ 公園 広場 待合 施設 ウッドベンチ 休憩所 アウトドア 耐久性 丈夫
(業務用20セット) 旭電機化成 トイレの音消し ATO-3201【代引不可】
カタログギフト≪安心保証付き≫ 婦人画報×リンベル 30600円コース 沙綾形  (引き出物/ギフト/引出物/お香典返し/内祝い/出産内祝い/内祝/快気祝い/快気内祝い/ギフトカタログ/グルメギフト/
【最安値挑戦中!SPU他7倍〜】KVK KM6061V11EC 流し台用シングルレバー式シャワー付混合栓(グース)eレバー 混合栓類
杉本 CM鋼 牛刀 30cm CM2130 ASG1930
【ふるさと納税】【香川県産黒毛和牛オリーブ牛肩ロース】たっぷり1kg!!※配送お時間頂きます※沖縄、離島、配送不可
仏壇 仏壇台 ゼブラウッド 仏壇 仏壇台 ゼブラウッド ミニ仏壇 台【marathon0920_300】
【まとめ買い】【竹シリーズ】百本立茶筅 白 【25点】seiwa

You may also like...