Workshop o komunálnej politike v Budapešti

New Generation – New Policies:

Supporting Young Decision Makers’ Work for Sustainable Development

 

Controlling the Political Agenda

 

14-16 April, 2016

Budapest

Často sa stretávam s tým že ľudia hovoria o tom, koľko má byť mladých ľudí v politike. Ja som jedným z nich a tento víkend som mal možnosť zúčastniť sa výborného workshopu zameraného na podporu mladých lídrov (teda mňa :D)

Cesta do Budapešti bola v poriadku, spojenie z Košíc, odkiaľ pochádzam, bolo výborné, no to hlavné, na čo som sa tešil, ma čakalo na workshopoch. Úvodné prednášky boli o mestskom dizajne a tvorbe jednoduchých riešení pre chytré mesto. Tu mi hneď zišlo na um aj zopár nápadov ktoré by sme mohli zrealizovať v našej mestskej časti KVP, kde pôsobím. Zaujímavé bolo najmä zapojenie mladých dizajnérov a umelcov do úpravy vecí, ktoré používajú ľudia v meste.

No tie najlepšie prednášky ešte mali prísť a boli najprv od  Borisa Fahrnbergera o tom, ako byť čo najbližšie ľuďom a ako nezabudnúť, že ja som tiež ten istý občan ako oni. Druhým perfektným lektorom bol skúsený holandský politik Peter Noordhoek, ktorý nás naučil ako správne formulovať ciele a myšlienky tak, aby ich pochopili aj iní ľudia a tiež nám ukázal, aké je dôležité byť správnym demokratom a tímovo pracovať na lepšom svete.

Žiadna nuda a perfektná spoločnosť ľudí, ktorí tvoria politiku, preto nemôžem zabudnúť na výborných kolegov, ktorých som tu stretol a za to patrí tiež moje poďakovanie Robert Schuman Institute a Konrad Adenauer Stiftung za to, že zorganizovali túto výbornú akciu.

Ďakujem a odporúčam každému komu nie je jedno, aké bude Slovensko a Európa.

Jan Tkáč, KDMS Košice

You may also like...