YEPP Council of Presidents, Atény, Grécko

Máme za sebou ďalší YEPP Council of Presidents. Tentokrát v pozícií oficiálneho pozorovateľa v zaujímavej krajine na aktuálnu tému s ešte zaujímavejšími hosťami a zopár netradičnými skúsenosťami.

Decembrový YEPP Council of Presidents sa konal v Aténach, v Grécku. V krajine s bohatou a vzácnou históriu, avšak v posledných rokoch neslávne známou skôr svojou nezodpovednou politikou a finančno-hospodárskou krízou. Môžeme povedať, že to bolo akási téma, ktorá bola celý čas v pozadí stretnutia. Príhovory hostí, medzi ktorými nechýbal ani grécky premiér Antoniu Samaras, ktorý má veľké zásluhy na stabilizovaní situácie v krajine, smerovali k vyzývaniu k zodpovednosti v oblasti politiky. Rovnakým smerom boli orientované aj naše zvedavé otázky.

Hlavnou témou však bola aktuálna téma podpory Start upov. Okrem toho, že sme prijímali rôzne návrhy opatrení smerujúce k zlepšeniu situácie mladých a inovatívnych podnikateľov, prijímaniu predchádzala bohatá diskusia a pripomienkovanie, do ktorého aktívne vstupovali aj samotní startupisti.  Výsledkom je zaujímavý dokument – The White Papers for Start ups, ktorý prináša rôzne konkrétne návrhy na riešenie situácie.

Hlavný sobotňajší program prebiehal v antickom paláci Zappeion, ktorý sa okrem iného spája aj s podpisom prístupovej zmluvy Slovenska do Európskej únie, kde medzi signatármi nechýbal ani predseda KDH a vtedajší hlavný vyjednávač Slovenska pre vstup do Európskej únie, Ján Figeľ. My sme na tomto mieste prerokovávali a schvaľovali rôzne rezolúcie venované rozličným problémom v Európskej únii ako je nepochybne imigračná politika, zvyšujúci sa vplyv Turecka na Cypre, potreba uvoľnenia daňového zaťaženia v EÚ či nutnosť reformy Medzinárodného olympijského výboru.

Počas našej návštevy Atén nás na našu žiadosť prijal slovenský veľvyslanec v Grécku, pán Peter Michalko, ktorý nám priblížil slovensko-grécke vzťahy, život Slovákov v Grécku či úzky kultúrny vzťah Slovenska a Grécka, ktorý vytvorili naši vierozvestci sv. Cyril a Metod. Táto krátka návšteva nám však priniesla veľa zaujímavých informácií  a pomohla nám pochopiť terajšiu neľahkú politicko ekonomickú situáciu v Grécku.

Každý jeden YEPP Council nám prináša nové kontakty, skúsenosti a inšpirácie, ktoré sú pre nás dôležité na našej ceste za plným členstvom v YEPP. Nepochybne tomu tak bolo aj v Aténach. Ďakujeme všetkým, ktorí nás na tejto ceste podporujú.

 

Miroslava Stareková

zastupujúci podpredseda pre medzinárodné vzťahyデュエット(子供) チルドレンドレスダミー G-5
【ドッグバス】幅1000×奥行600×高さ900 シンクの深さ380mm bg無【ステンレス 受注生産品 オリジナルデザイン 業務用】
★ポイント最大7倍★【全国配送可】-アルティア テーブル 1800×900×900 ヒューマングレー ナビス 型番ヒューマングレー18  JAN4580110266931 asn8-9912-08 –
トーエイライト (TOEI LIGHT) パストレーナー B-3769
【送料/設置無料】キッチンカウンター 120 間仕切り ハイタイプ 幅117cm 高さ97m ハイカウンター 高い モイス付 カウンターキッチン レンジラック カウンター ハイタイプ 収納 台所用品
(staub/ストウブ)ピコ・ココット オーバル 33cm グレー (鍋 フライパン おいしい生活)
【箸・スプーン 桜 黒 (16628) ※セット販売(100点入)】2017年 販促品・ノベルティグッズ【楽ギフ_包装】
【0.3ct】【K18】パヴェ ピアス THJ パヴェ ピアス フープ/中折れ式 D0.3ct【無色透明 G/SI/Good UPダイヤモンド】【プレゼント】【ギフト】【お祝い】【記念日】【誕生日】【
◎《お作り又はお取り寄せ》K18WG/K18YG&PG サークルモチーフロングネックレス大人のロングネックレス
【中古】TOSHIBA 東芝 REGZAブルーレイ DBR-Z620 BD ブルーレイ レコーダー 1TB S2492611

You may also like...